УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Разговоры на любые темы. Только для зарегистрированных пользователей форума АТН.

Модераторы: Sana, Вражина, Multik, шкипер

Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

флуд удален по просьбе автора ветки.
Ветка открыта по просьбе Правого Пцыца мною, из-за технических трудностей форума после падения. Сана, модератор.
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

Так ось, повернемося перш за все до історичного боку питання, бо, як слушно зауважив пан Грабовський:
... справа у тому, що Степан Бандера та Роман Шухевич насправді були громадянами України, і далеко не один день.
Степан Бандера народився, як відомо, 1 січня 1909 на Калущині. А 19 жовтня 1918 року на Галичині була проголошена Українська держава, яка 13 листопада отримала назву (за тогочасним правописом) Західньо-Української Народньої Республіки (ЗУНР). У листопаді 1918 року батько Степана Андрій Бандера став послом (депутатом) парламенту ЗУНР – Української Національної Ради. А 22 січня 1919 року у Києві відбулося урочисте проголошення Акту про Злуку ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і УНР (Наддніпрянська Україна) в єдину соборну Українську Народну Республіку. Згідно з законом "Про форму влади в Україні", ухваленим Трудовим Конгресом України, ЗУНР отримала назву "Західна Область Української Народної Республіки" (ЗО УНР, ЗОУНР). УНР була визнана десятками держав світу, включно із Російською Федерацією (нарком закордонних справ якої Лев Троцький зробив це стосовно УНР ще наприкінці грудня 1917 року, до IV Універсалу), з цілим рядом цих держав мала дипломатичні відносини, підписала низку міжнародних угод.
І хоча влітку 1919 року територія ЗУНР була окупована польськими військами, але до 1923 року, допоки на засіданні Ради послів держав Антанти не були визнані фактичні кордони Польщі на сході, жителі регіону не могли бути польськими громадянами. Та й після цього право чинність їхнього польського громадянства сумнівна, адже Варшава одержала під своє кермо Східну Галичину із умовою надання їй автономії. Останнє, як відомо, Варшавою не було виконано, що юридично делегітимізувало польські претензії на ці території і на відповідне підданство їхніх жителів.
Але достатньо й того, що Степан Бандера був у дитинстві громадянином ЗУНР та УНР (які в чинному Законі про громадянство України названі серед попередників нинішньої Української держави) достатній час, щоб на це звернув увагу навіть Донецький окружний адміністративний суд. Трохи старший за провідника ОУН Роман Шухевич (1907 року народження) також у дитинстві мав громадянство ЗУНР та УНР.
А відтак – обоє мали і юридичне право на звання Героїв України, бо в статуті цього звання не вказано, громадян якої саме Української держави нагороджують ним, скільки часу і коли треба бути таким громадянином.
Ну, а твердження що до 1991 року Української держави ніколи не існувало, взагалі виглядає анекдотичним. Воно є куди крутішим за твердження із підручників з історії КПСС, де згадувалося, хоч і між іншим, про незалежні соціалістичні республіки в 1919-22 роках, які потім створили Совєтський Союз. Власне, ВАСУ вслід за Донецьким судом юридично заперечив і факт існування СССР: якщо ніколи не було незалежних соціалістичних республік, то звідкіля міг узятися союз цих республік? Ба більше: при заснуванні Союзу у правовому плані незалежних республік до відповідної угоди було записане право республік-засновниць на вихід із союзної держави (згодом воно поширилося й на інші включені до СССР країни чи новоутворені республіки). Саме цим правом і скористалася Україна 24 серпня 1991 року.
Ці висновки, між іншим, ґрунтуються саме на нормах Закону України "Про громадянство України", що закладені у частині першій його восьмої статті, з якої, до речі, недвозначно випливає дуже цікавий історичний факт.
Самі здогадаєтеся, чи назвати його?
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

автор ветки попросил удалять флуд от Седьмого. Что ещё не ясно?

Это не флуд и это по теме.
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

Брест-Литовский мир, в соответствии с которым УНР приобретал ознаки государственности и в том числе легитимное административно-территориальное деление не был признан Мировым сообществом
Державы Антанты воспринимают заключённый сепаратный мир враждебно. 15 марта Антанта заявляет о непризнании Брестского мира,
, что и было закреплено в последующем с субъктами подписания этого сепаратного соглашения:
Отказ Германии от условий Брест-Литовского мира и Бухарестского мирного договора с Румынией был зафиксирован Компьенским перемирием (раздел B, п. XV) между Антантой и Германией от 11 ноября 1918 года.
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

сьомачька, те, що ти здогадався, що мова йде про окупацію України, ще не означає, що ти став розумнішим у інших політично-правових питаннях. Інакше б ти не поніс оту дурню щодо Брестського миру... Бо за твоєю логікою, відібрання в тебе посвідки на проживання в Україні повинно одночасно призвести до скасування свідоцтва про твоє народження. Зрозумів аналогію права?
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

ПравыйПцыц писал(а):сьомачька, те, що ти здогадався, що мова йде про окупацію України, ще не означає, що ти став розумнішим у інших політично-правових питаннях. Інакше б ти не поніс оту дурню щодо Брестського миру... Бо за твоєю логікою, відібрання в тебе посвідки на проживання в Україні повинно одночасно призвести до скасування свідоцтва про твоє народження. Зрозумів аналогію права?
Тут дело не в моей "дурни" и не в эмоциях, что в Праве неприемлемо.
Речь идет о сухом изложении исторически-правовых последствий сепаратных действий недальновидных украинских политиков.
ЗУНР оказалась в международной изоляции, без военной и дипломатической поддержки европейских государств. Провозглашение ЗУНР было признано мировым сообществом нелигимным, что и нашло свое отражение в Первом Компьенсом перемирии, по которому все подписанты Брест-Литовских соглашений(по-моему, за исключением Болгарии) отозвали свои подписи по брестлитовским домовленностям, признав, тем самым, его неправомочность и незаконность, несоответствие международным нормам Права.
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

сьомачка, ну не сміши людей! визначися, хто на кому стояв, нещастя ти правозастосувальне! nea)
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

флуд удалён. Ветка о героях Украины, а не о польском или венгерском гражданстве.
Как я и предполагала, ничего хорошего из попытки дать Седьмому слово не получилось. Сана, модератор.
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
semikon
Сообщения: 7994
Зарегистрирован: Чт, 08.04.10 14:48:37
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение semikon »

флуд удален, прения с модератором наказываются предупреждением

шкипер
Ворогам України - СМЕРТЬ!
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

Проте, у безнадійних спробах переконати загубленого у часі та просторі нашого дикокарєльського біженця, що 3-тє березня не може настати раніше, ніж 9-те лютого, ми дещо відхилилися від теми.
Тож перейдемо до розгляду справ по суті...
І першим на арені у залі суду з'явився такий собі позивач-"ОСОБА_1", який, як і деякі з мюнхгаузеноподібних іліктроньщиків, чомусь зненацька почав вважати і себе гідним державних нагород, про що його представником по справі й було заявлено, як це випливає з описової частини постанови Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2009р. по справі №2а-16337/09/0570, а саме:
Вважає, що указом порушено інтереси позивача, оскільки він є громадянином України та, відповідно, має право бути нагородженим однією з державних нагород України, визначених Законом України «Про державні нагороди України» за наявності відповідних підстав.
Не більше й не менше... :a_g_a:
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
шкипер
moderator
Сообщения: 7535
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 08:28:15
Откуда: Харків
Контактная информация:

Re: ОУН и УПА в борьбе против гитлеризма

Сообщение шкипер »

alexandrit писал(а):...Из статуса награды:
Звание Герой Украины присваивается гражданам Украины за совершение выдающегося геройского поступка или выдающихся трудовых достижений.
Здесь и сам указ противоречит статусу и геройские поступки и трудовых победы под сомнением.
Заметную часть списка героев составляют не граждане или даже граждане, но совершившие свой подвиг до провозглашения независимости Украины (в современном варианте). Правильно ли я вас понимаю, что вы предлагаете отменить геройство для всех?

Причем, как верно замечено ПравымПцыцем - Бандера и Шухевич были гражданами Украины, но не современного варианта, а начала 20-го века. У некоторых же героев даже такого гражданства не было. Вы уверены, что всё ещё настаиваете на исключении из списка героев только по факту наличия гражданства на момент совершения подвига?
Можно сказать, что это место освящено благодатью Божией
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

Пцыц, стать(или считаться) гражданином Украины можно, в соответствии с законом Украины, по следующим признакам:
Стаття 6. Підстави набуття громадянства України

Громадянство України набувається:

1) за народженням;

2) за територіальним походженням;

3) внаслідок прийняття до громадянства;

4) внаслідок поновлення у громадянстві;

5) внаслідок усиновлення;

6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування,
влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров'я, в
дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім'ю або передачі на
виховання в сім'ю патронатного вихователя; ( Пункт 6 статті 6 в
редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом
недієздатною, опіки;

8) у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи
обох батьків дитини;

9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або
встановлення факту батьківства чи материнства; ( Пункт 9 статті 6
в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними
договорами України.


... по каким признакам, из вышеперечисленных, можно считать гражданами Украины, которые в свою очередь могут быть обогащены званием Героя Украины, Бандеру и Шухевича ??? :nez-nayu:
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.
:a_g_a: :)-(:
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

ПравыйПцыц писал(а):10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.
:a_g_a: :)-(:
Ну, и ты можешь сослаться на какой-то конкретный "международный договор", который позволил бы набути грамадянства Украины Бандерой и Шухевичем, чтобы мы могли по ПРаву присвоить им звания Героя Украины, в полном соответствии со статутом этого звания, требующим от претендентов украинского громадянства?
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

А ти ще й досі віриш у те, що УНР не була суб'єктом міжнародного права?
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

ПравыйПцыц писал(а):А ти ще й досі віриш у те, що УНР не була суб'єктом міжнародного права?
Ну, как Южная Осетия или Косово, может и была(т.е. - хочу считаю, хочу нет, - отсутствие определенности), но речь не об том, .... допустим, УНР была полновесным субъектом того права, но и в этом случае ни одна из 10-ти пидстав не подходит для набуття гражданства нашими "подследственными".
Ведь, отстаивая в суде их право называться Героями, тебе все-таки пришлось бы сослаться на тот самый международный договор, который позволял бы им стать гражданами Украины, а ты почему-то ... стесняешься. :nez-nayu:
Я ж тебе не Родион, я ж фуфло не пропущу.. :-)
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
ПравыйПцыц
Сообщения: 8752
Зарегистрирован: Пт, 11.12.09 19:58:42
Откуда: Україна, місто Харків
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение ПравыйПцыц »

Судячи зі згадки про "южнаю абассетію", ти гірше Радіона - ти фуфлогон запущєний! :-)
Коротше: не крути собі зсохлі кульки, а спробуй утямити зміст ч.7 ст.9 КАСУ... :a_g_a:
Лучше день потерять, потом за пять минут долететь!
Аватара пользователя
Седьмой
Сообщения: 9357
Зарегистрирован: Вт, 15.12.09 11:52:34
Откуда: Оттуда же

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Седьмой »

ПравыйПцыц писал(а):Судячи зі згадки про "южнаю абассетію"
А что - "..южное осетие"? ЕЕ тоже не признали в Европе, как и ЗУНР. :nez-nayu:
А те несколько науру, что признали, сами же отказались от этого признания и посыпали себя пеплом
ПравыйПцыц писал(а):Коротше: не крути собі зсохлі кульки, а спробуй утямити зміст ч.7 ст.9 КАСУ... :a_g_a:
Ты что, эту норму имеешь ввиду?(:)
Стаття 9. Законність
......
7. У разі відсутності закону, що регулює відповідні
правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні
правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону
суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права
(аналогія права)
Зверь, самый лютый, жалости не чужд. Я чужд! Так, значит, Я - НЕ зверь!? - Шекспир -
Аватара пользователя
Nerto
Сообщения: 178
Зарегистрирован: Пт, 05.03.10 12:01:50
Контактная информация:

Re: УКРАЇНА (її герої та Герої України)

Сообщение Nerto »

А, убогие засиратели тем и форумов. Они еще не потеряли дар правописания. Есть надежда на то, что стены общественных уборных и заборы станут чище.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... YDEPADnH2o
::yaz-yk:
Аватара пользователя
alexandrit
Флудер
Сообщения: 13848
Зарегистрирован: Пт, 14.05.10 08:05:37

Re: ОУН и УПА в борьбе против гитлеризма

Сообщение alexandrit »

шкипер писал(а):
alexandrit писал(а):...Из статуса награды:
Звание Герой Украины присваивается гражданам Украины за совершение выдающегося геройского поступка или выдающихся трудовых достижений.
Здесь и сам указ противоречит статусу и геройские поступки и трудовых победы под сомнением.
Заметную часть списка героев составляют не граждане или даже граждане, но совершившие свой подвиг до провозглашения независимости Украины (в современном варианте). Правильно ли я вас понимаю, что вы предлагаете отменить геройство для всех?

Причем, как верно замечено ПравымПцыцем - Бандера и Шухевич были гражданами Украины, но не современного варианта, а начала 20-го века. У некоторых же героев даже такого гражданства не было. Вы уверены, что всё ещё настаиваете на исключении из списка героев только по факту наличия гражданства на момент совершения подвига?
В иске рассматривался пока только формальный факт. При этом в обсуждениях умалчивается то, что Украина является правоприемником СССР(УССР) со всей законодательной базой. Если будут иски по 17 гражданам имеющие звания героя, то суды в первую очередь должны определить, являлись ли они гражданами СССР, и можно ли на них распространить гражданство Украины, а затем уже другие обстоятельства.При этом не рассматривался тот аспект, что согласно закону Украины о политической реабилитации,формирования ОУН-УПА , которые с оружием в руках боролись против советской власти и мирного населения являлись преступными формированиями с точки зрения законов СССР и не подлежат реабилитации. Можно ли считать не реабилитированных лиц героями еще предстоит решать в суде.
Умные не бывают учены; ученые не бывают умны./Лао-Цзы
Ответить

Сейчас этот форум просматривают: Bing [Bot] и 36 гостей