Питання до западенців і особисто до Вуйка

Разговоры на любые темы. Только для зарегистрированных пользователей форума АТН.

Модераторы: Sana, Вражина, Multik, шкипер

Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Питання до западенців і особисто до Вуйка

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Алло ! Харків ?!
Щиросердечно задавайте будь які незграбні запитання .
Відповім на все - без кривляння душою .

Ну шось сам перепитаю .

Ніяких стримувань !

\------------------------
Алльо Харьков ?!
Искренне задавайте вопросы какие угодно , неудобные вопросы .
Отвечу на все - без кривляния душой .

Иногда переспрошу .

Никаких воздержаний !
Можете грубо и прямо .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Иванов+

Сообщение Иванов+ »

Будь ласка!
Де і коли "виникла" сучасна українська Літературна мова?Дякую.
Аватара пользователя
Sana
moderator
Сообщения: 33094
Зарегистрирован: Чт, 09.02.06 22:51:39
Откуда: Харьков
Контактная информация:

Сообщение Sana »

Яку територію на Заході звуть Великою Україною? Вуйко, я хотіла би, щоб це почули саме від вас.
Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Буду відповідати не від себе - а від досліджень у навколишньому світі .


Іванов пише :

Будь ласка!
Де і коли "виникла" сучасна українська Літературна мова?Дякую.

\-----------------------------
Мова "сучасна" українська - виникла , була уніфікована з допомогою Києва і освіти що була в часи СРСР . Тобто в Західній Україні - в селі була шалена мішанина з польських і старожитніх українських зворотів .
Уніфікація української сучасної мови успішно пройшла централізовано - з подачі і по правилах , в основному по закладах освіти середніх і вищих - по лінії навчальних закладів .
Викорінилися старі слова і замінилися уніфікованими - літературними .
Старше покоління ще вживає , а молоде , говором - вже нічим не відрізняється від наприклад Центральної України .
Старі прийоми мовні - можна назвати виявом суржика - яке було наслідком політики поляків .

Ще одним проявом - можна назвати інформаційний прорив .
Массова поява телебачення . Телебачення - це майже основне першопочаткове джерело кожнодневного тренування в мові .
Як правило - телебачення це кожень день доступно .
До речі - у нас представлені фактично всі російські канали .
Мої діти - абсолютно нормально розуміють російську мову .

Коротко . Може шось пропустив . Поясню пізніще , добавлю .



--------------------------------------------------------------------------------
Sana пише :


Яку територію на Заході звуть Великою Україною? Вуйко, я хотіла би, щоб це почули саме від вас.

\----------------

Великою Україною .
Важко відповісти . Все так чи інакше в голові - забито Запоріжжям .
Козаки . Історичний вплив і дії козаків .

Це коротко . Першопочатково .

Ну і Київ . Харків НЕ впоминають у нас чомусь . Або мало впоминають .
Ну хіба шо як місто технократичне . Там ніби то є робота , здобувати освіту всіляку можна . Але в історичному плані - не вживають як територію Великої України .


==================
Зараз доповню ще чимсь .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Иванов+

Сообщение Иванов+ »

Якщо буде Ваша ласка,пане Вуйко - сучасна,літературна українська мова "виникла" саме тут.У Полтаві.Себто я маю на увазі Полтавську губернію за часів Царату.Прилуки,Ахтирка,Золотоноша - це наші,полтавські міста.
Тому,зараз,кажуть,що мова виникла у трьох областях України.Полтавської,Черкаської,Сумської,ну і,частково,Кіївської та Чернигівської.
Тоді питання нумбер 2:Чому ми,полтавці,ніколи не наполягали на впровадження української,примусово, на всїй Україні?
Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Іванов пише :
Чому ми,полтавці,ніколи не наполягали на впровадження української,примусово, на всїй Україні?

\-----------
краще б самі сказали . Думаю шо полтавчани - самодостатні .
Точно не скажу за полтавчан .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Иванов+

Сообщение Иванов+ »

Вуйко
Взагалі то воно так.Це ми знаємо,що самодостатні.Ми своє місто називаємо "Духовною Столицею України".Полтавці - вони дуже сором"язливі.Я би навіть сказав - хворобливо сором"язливі.Взяти наприклад МЕНЕ,або Вєрку Сєрдючку?!
А всеж таки?
Ну і питання нумбер три:А чому ви там,на Заході,вважаєте,що можете повчати нас:мова,культура,історія...ну все таке інше? :azik:
Оксана
Сообщения: 78
Зарегистрирован: Ср, 22.02.06 22:58:40
Откуда: Харків
Контактная информация:

Сообщение Оксана »

Шановний пан Вуйко з Бандерштадту! Я дуже рада Вас бачити на цьому форумі.
Моє питання - чи правда, що бої з Радянською армією були чи не до 1961 року? Коли вийшов з лісу останній воїн УПА? Яке співвідношення між кількістю ветеранів УПА та Радянської армїї, що живі у цей час, та чи часто виникають між ними суперечки на побутовій почві через політичні уподобання? Звичайно, якщо відповіді Вам відомі.
Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Иванов+
питання нумбер три:А чому ви там,на Заході,вважаєте,що можете повчати нас:мова,культура,історія...ну все таке інше?
\-------------------
Не знаю таких прикладів . Це з області міфів .
А бажання бачити українську мову - ровиненою в повному обсязі на усій території
сучасної України - то є нормально . Все виходить в основі з цього .
І є факт то шо українська мова - не розвинута повноцінно .
Любий западенець - білінгв .
Не всякий східняк - білінгв .
От і все .
=================================

Оксана пише :

Шановний пан Вуйко з Бандерштадту! Я дуже рада Вас бачити на цьому форумі.
Моє питання - чи правда, що бої з Радянською армією були чи не до 1961 року? Коли вийшов з лісу останній воїн УПА? Яке співвідношення між кількістю ветеранів УПА та Радянської армїї, що живі у цей час, та чи часто виникають між ними суперечки на побутовій почві через політичні уподобання? Звичайно, якщо відповіді Вам відомі.
\--------------------------
Я не буду стверджувати точної дати . Це є слухи .
Виходжу з іншого . Є факт , шо багато дорослих чоловіків були в лісах до того періоду .
В основному це були ті - у кого забрали домівку , вислали родину - тобто їм не було куди вертатися . Тільки мстити .

А статистики ветеранів УПА - не існує . Вони до речі є молодші . Тому що навіть юнаки - ті кому після 1945 року було по 12-13 років - могли до самих 60х років стати участником опору .
Ну наприклад - той хто був підростком в 1945 році - у 1955 році - вже доросла людина .
Тому фактично любий хто жив і перебував на територіях ЗУ в ті роки - може бути в тому чи іншому вигляді вважати себе ветераном .
Звісно контроль - народний . Збрехати не вдасться . Тому що моментально можуть опрокинути ті хто знає в очі . Це самий найкращий контроль .

Так що це неможливо порівняти .

Одне дивує .
Інколи на свята травневі - 9 травня - ветерани ВВВ виходять з орденами як ветерани .
Але є занадто молоді - шоб бути ветераними ВВВ .
Мається на увазі - участник бойових дій ВВВ .
Підрахунок простий . Наприклад 1945 рік - демобілізований солдат якому 20 років .
Значить тепер йому має бути - 80 .
Людині якій поза 80 - мабуть видно зразу .
А там є такі - яким з вигляду 65 .
Починають закрадатися сумніви у правдивості його ветеранства .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Иванов+

Сообщение Иванов+ »

Пане Вуйко
Ви,вибачте,трохи починаєте відхилятись від відповіді на запитання.
Оскільки я живу у Україні.Отой.Справжньой.То я бачу.І бачив намагання ваших,ну скажемо так,земляків,нав"язати своє миросприяття усім.А це, навіть у Полтаві сприймається як насильницьки дії!Тому.Дуже б прохав.
Не до Вас особисто.Збавте оберти.Кращє буде усім! ::-D:
Оксана+

Сообщение Оксана+ »

Треба знаходити спільні риси, посваритися завжди встигнемо.
Іванов, давайте створимо фракцію форумчан-ледарів, яких форум запам ятав, та не вимагає входити кожного разу.
Аватара пользователя
А.Ш.
Сообщения: 578
Зарегистрирован: Чт, 16.03.06 12:41:11
Откуда: CIA, Washington, D.C. USA
Контактная информация:

Сообщение А.Ш. »

Оксана+ писал(а):Треба знаходити спільні риси, посваритися завжди встигнемо.
Іванов, давайте створимо фракцію форумчан-ледарів, яких форум запам ятав, та не вимагає входити кожного разу.
Розбалували вас тут, то реєструїтесь, то "лень входить", такі ледацюги зібралися... :!(:
Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Иванов+ пише :

Пане Вуйко
Ви,вибачте,трохи починаєте відхилятись від відповіді на запитання.
Оскільки я живу у Україні.Отой.Справжньой.То я бачу.І бачив намагання ваших,ну скажемо так,земляків,нав"язати своє миросприяття усім.А це, навіть у Полтаві сприймається як насильницьки дії!Тому.Дуже б прохав.
Не до Вас особисто.Збавте оберти.Кращє буде усім!
\---------------------
Питання поставлено абстрактно . Я відповім Вам просто .
Тоже абстрактно . Ви вважаєте , шо хтось шось нав"язує і то дуже напористо .
А я вважаю - шо занадто слабо і кволо .
Я не бачу проблем - сказати вголос про своій світогляд .
Якшо Ви вважаєте , що навіть такі кволі спроби показати наголо , відкрито ,
вголос всій світогляд - для Вас чимсь тривожні , то подумайте і скажіть - в чому проблема .

Це нагадує страх раба . Який боїться за щось і не знає толком - за що боїться .
Тобто - Шось тривожне відчуває і хоче сховати голову в пісок як страус .
Позиція чи то намагання пустити все на самоплин - типу :
1) якось буде
2) може все буде нормально
3)краще завтра подивлюся
4)краще поспати у сні
і тому подібне - ассоціативне .
Позиція того у кого в середині страх - а пояснити за що - не може .

Є ассоціативно по темі приказка :
Не відкладуй на завтра то - що можеш зробити сьогодні .

Я вважаю - занадто слабкі обороти .
Це застой і відволікання . За цей час спокійно йде уніфікація і ассиміляція усього українського .
І нема чого на це закривати очі .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Ustas
Сообщения: 275
Зарегистрирован: Пт, 10.03.06 12:44:00
Откуда: Украина
Контактная информация:

Сообщение Ustas »

Шановний пане,
1. Чи багато у вас фільмів іноземного виробництва, що дубльовані українською? Якщо так, то скільки відсотків?
2. Яке співвідношення між книжками російською та українською у книгарнях (на ринку)?
Аватара пользователя
Вуйко з Бандерштату
Сообщения: 18
Зарегистрирован: Вс, 19.03.06 10:46:20
Контактная информация:

Сообщение Вуйко з Бандерштату »

Ustas пише :

1. Чи багато у вас фільмів іноземного виробництва, що дубльовані українською? Якщо так, то скільки відсотків?
2. Яке співвідношення між книжками російською та українською у книгарнях (на ринку)?
\----------------------------
1) Абсолютно так само як всюди по Україні - просто мізер .
У нас взагалі нема ніяких студій по дубляжу кінофільмів - це як правило в основному в Києві і здається в Одесі .
Ну не рахуючи місцеве телебачення - яке просто має мізерну вагу - проти основних каналів .
А якщо зайти в прокатний пункт по ДВД - то абсолютно та сама картина - шо і в Києві чи в Херсоні наприклад .
У Львові - є ще крім того шикарний піратський ринок ДВД - в основному продукція з Петербурга і Москви .
А точних цифр - я такими не володію .
Хоча в кінотеатрах йде багато - нових продубльованих кінофільмів .
Ну дубльовані вони звісно - тільки в Києві або в Одеській кіностудії .
Може ще десь - але просто не знаю .

2) Про книги - також . Абсолютно така ж картина . До великого здивування - багато книг на українській мові сучасні - відпечатані в Росії . Я сам дивувався - подивившись на типографію . Є Харківські друковані видання . Але майже усі магазини в провінційних містечках - просто загнулися грубо кажучи - збанкрутували . На їх місце прийшли звичані продуктові або промислові магазинчики .
Їх просто викурили на вулицю .
Книги - в основному на ринку відкритому , або під замовлення диллерам-розповсюджувачам . Ну і Інтернет - молодь і той хто має доступ до нього - користуються електронними версіями - які хочуть по смаку .
Книжковий ринок - з любою книгою - не важливо на якій мові - в сильному занепаді . Особливо в провінційних містечках .
Ну а в книжкових магазинчиках областних центрів - є все шо хочеш .
І видимо - російськомовні видання - в біьшій кількості . Осбливо всіляке чтиво посереднє - детективи там , різні "ужастіки" і тому подібне .
Незрівнянно ганебний занепад цікавості до книги - в порівнянні з часами СРСР . Ну причини звісно банальні - народу мабуть не до книги .
Статистики в процентах - не маю . Та і ніхто напевно ніде не має .
Статистика можливо є глобальна - у тих хто ще займається книжковим бізнесом в Україні взагалом . Видавництва , розповсюджувачі .
А я не знаю на жаль .
[b]Ганьба потурнакам та песиголовцям ![/b]
Ustas
Сообщения: 275
Зарегистрирован: Пт, 10.03.06 12:44:00
Откуда: Украина
Контактная информация:

Сообщение Ustas »

Дякую за відповідь, бо в нас є деякі особи (Sana, я ні на що не натякаю... і ні на кого не вказую пальцем... навіть зовсім мовчу і не висуваю ніяких припущень), що кажуть, нібито на заході України із україномовними книжками\фільмами\etc набагато краще, ніж на сході (гілку форума, де це обговорювалось, я не пам'ятаю).

А якщо у Вас тут живе приятель, то, може, хоч порівняльну характеристику приведете?
Аватара пользователя
Sana
moderator
Сообщения: 33094
Зарегистрирован: Чт, 09.02.06 22:51:39
Откуда: Харьков
Контактная информация:

Сообщение Sana »

Юстас, цитатку, плз. НИГДЕ подобного не утверждала. Сокрушалась, что в Харькове не могу купить.
Ustas
Сообщения: 275
Зарегистрирован: Пт, 10.03.06 12:44:00
Откуда: Украина
Контактная информация:

Сообщение Ustas »

Ота ж сама особа (Sana, зауважте, я знов таки ні на кого не натякаю) писала про якогось дуже відомого на Правобережжі сучасного письменника (прізвище вже не пам'ятаю), що його дуже читають, а у Харкові його книжок зовсім немає. Ще, пам'ятаю, Stringer щось відповідав про свободу ринку...
Аватара пользователя
Sana
moderator
Сообщения: 33094
Зарегистрирован: Чт, 09.02.06 22:51:39
Откуда: Харьков
Контактная информация:

Сообщение Sana »

Юстас, вы просто передёргиваете. Книги Винничука СВОБОДНО можно купить во Львове, а в Харькове -- нет. Вуйко же писал совсем о другом. И детские книги "Видавництва Лева" тоже можно купить свободно. Вуйко что, сказал вам, что я не права? Я их лично видела в магазине во Львове.
ПП

Сообщение ПП »

Шановний Вуйку!

БЛ, скажіть, де і коли виник Герб сучасної України, так званий "тризуб"?::-/:
Жовто-блакитний прапор?
Гімн України? :баян:

Якого впливу вони зазнали з боку інших культур і держав?
:fea:

Дякую.
Ответить

Сейчас этот форум просматривают: Bing [Bot] и 36 гостей